Yeni Bir Dil Öğrenmenin En Hızlı Yolu.

  • Dil öğrenme hedefinizi ve adımlarınızı belirleyin.

Hızlı bir şekilde yeni bir dil öğrenmenin ilk adımı, ulaşmak istediğiniz şey için hedef belirlemektir. Hedef belirlemezseniz, neye ulaşmak istediğinizi nasıl bilebilir ve bunu başarıp başarmadığınızı nasıl ölçebilirsiniz? Öğrenecek çok kelime ve çalışmak için çok farklı yollar var. Hedef belirleme, odağınızı daraltır, böylece ayrıntılar için endişelenmeyi bırakabilir ve işe başlayabilirsiniz. Hedefleri yazmak onlara bağlı kalmanıza yardımcı olur. Hedeflerinizi banyo aynanız veya akıllı telefonunuzun ana ekranı gibi göze çarpan bir yere yerleştirin.

  Örnek Hedef: “Bu hafta alışverişle ilgili 30 İngilizce kelime öğreneceğim.”

  • “Doğru” kelimeleri öğrenin.

İngilizce dilinde yaklaşık 600.000 kelime mevcuttur. Neyse ki o kadar çok kelimenin hepsini öğrenmenize gerek yok. Çok kullanılan kelimeler listesinde ilk 100 kelime İngilizce metinlerinin yaklaşık yüzde 50’sini, ilk 1000 kelime ise yüzde 90’ını oluşturuyor.

  • Verimli çalışma yöntemleri kullanın.

Kelimeleri öğrenirken, verimli çalışma tekniklerini kullanarak daha hızlı öğrenebilirsiniz. Örneğin, kelimeleri öğrenmenin en iyi yollarından biri Öğretici Kartlar kullanmaktır. Öğretici Kartlar , tek tek sözcüklere odaklanmanıza yardımcı olur ve kendinizi sınamanıza izin verir.

Virtual Revo sisteminde, Öğretici Kart mantığı NLP teknikleriyle uygulanarak verimliliği daha da arttırılmıştır. Sistemdeki kelime kartlarının sırası otomatik olarak değişir ve kartların tekrarları arasındaki süre kademeli olarak arttırılarak uzun dönem hafızaya yerleşmesi sağlanır . Bu tekniklerin her ikisi de daha hızlı ve daha iyi öğrenmenize yardımcı olur.